10.ročník Abilympiády opět hostí Pardubice

21. červen 2002

26 disciplín vypsali organizátoři letošního jubilejního desátého ročníku Abilympiády v Pardubicích. Celostátní přehlídky pracovních dovedností a schopností se účastní na 140 zdravotně postižených lidí, kteří soutěží například v aranžován květin, výrobě nábytku, malbě na hedvábí či tvorbě webových stránek. Hlavní rozhodčí Pavlína Šipková podotkla, že někdy je velice náročné být při hodnocení soutěžících objektivní:

"Musíte zůstat objektivní, i když dneska je to velmi těžké, protože k tomu samozřejmě přicházejí city a člověk má někdy takový pocit, že by chtěl přilepšit, ale nejde to. V letošním roce jsme dostali od pana Pitharta pohár, který budeme udělovat pro soutěžícího, která nemusí vůbec vyhrát ve své soutěži, ale bude při svém postižení podávat takový výkon, který si zasluhuje takový pohár."

Abilympiada
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.