Basketbalisty Nymburka pokořili soupeři z Pardubic. V letošní sezoně poprvé

11. prosinec 2016

Nymburští basketbalisté poprvé v sezoně v lize prohráli. V zápasu 15. kola nestačili na Pardubice, kterým podlehli na jejich hřišti 77:81. Východočeši byli po většinu zápasu o krok vepředu a Nymburk musel dotahovat. To se mu sice v poslední čtvrtině povedlo, ale na vítězství to tentokrát bylo málo.

Zápas nabídl skvělou podívanou z obou stran. Východočeši si od začátku začali vypracovávat postupný náskok, vyhráli první čtvrtinu, vedli v poločasu a po třiceti minutách to pro ně bylo dokonce o 11 bodů.

Nymburští zabrali v poslední desetiminutovce, ale na rozjeté Pardubice to tentokrát nestačilo. Kapitán mistrovského týmu Jiří Welsch uznal, že Pardubice vyhrály zaslouženě. „My jsme měli v závěru šanci zápas otočit, ale asi by to nebylo úplně fér, kdybysme utekli takzvaně hrobníkovi z lopaty,″ poznamenal.

S tím, že byli Východočeši o krok napřed souhlasil i nymburský pivot Martin Peterka. „Celý zápas byli před náma, hlavně v agresivnosti a touhou, jak chtěli vyhrát," doplnil.

Nymburk nedokázal ubránit obávané pardubické tahouny Autreyho a Burnetta, těm se dařilo z pod koše i z perimetru.