Čtvrteční Noční linka: Stáli jste na jevišti… a hráli

21. říjen 2021

Pamatujete si ještě dnes slova role, ve které jste stáli na divadelních prknech? Čím pro vás bylo a je divadlo? K prknům, která znamenají svět, jste se dostali přes profese kulisáka, nápovědy, inspicienta? Dostali jste svou vysněnou roli?

Mnohé a mnozí, které znáte podle hlasu z Noční linky jsou svým projevem skoro herci. A pár z nich možná skutečně bylo a ještě je ochotníky. A dost možná, že jste vaši hereckou dráhu neukončili. Ale nejen ti, pro které bylo a je divadlo životní vášní, přivítá dnešní Noční linka s Borkem Kapitančikem.

Přinejmenším to může být tak, že ochotnice a ochotníci budou psát a telefonovat a my, bez hereckého talentu a ambicí, budeme poslouchat příběhy o tom, jaké to bylo na divadelním jevišti i v zákulisí.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.