Daniel Hůlka se naplno vrhá do opery. S Terezou Mátlovou jede Belcanto

16. leden 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Daniel Hůlka s Terezou Mátlovou

V překladu to znamená krásný zpěv. Bel canto je italský termín, který dal název novému koncertnímu projektu. Další zastávku bude mít 19. ledna v Pardubicích.

Tato technika se váže hlavně k opernímu stylu. Ale speciální koncert ukazuje, že i muzikál si zaslouží klasickou interpretaci. Publikum na prvním koncertu v Brně podle účinkujících reagovalo fantasticky.

Kdo zpívá?

Za doprovodu předních orchestrů pod vedením dirigenta Leoše Svárovského se představuje sopranistka Tereza Mátlová, basbarytonista Daniel Hůlka, tenorista Peter Berger a barytonista Vladimír Chmelo. „Právě on je takovým naším společným koučem. Vlastně jako jediný z nás účinkoval v Metropolitní opeře v New Yorku. Zůstává aktivním zpěvákem a pedagogem. Všechny nás vede k belcantovému zpěvu,“ říká Mátlová.

Daniel Hůlka, jinak známý hlavně z muzikálů, se opeře věnoval původně. „Je to pro mě velký návrat, který jsem chtěl v padesáti letech uskutečnit. V době, kdy jsem zpíval muzikály, tak jsem už byl jeden rok v angažmá v Národním divadle jako sólista opery. Teprve teď se ale do ní vracím naplno.“

Všechno musí klapat

Najít společné termíny zkoušek bylo podle Terezy Mátlové těžké. Přesto jich měli hodně. „Na projektu nám moc záleží, nechceme nic podcenit. Je to jako společné miminko, které se rodí. Tenhle pečlivě připravený program má budoucnost. Vydáváme i CD.“

Pardubický koncert bude v neděli 19. ledna od 19 hodin v Enteria areně.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Nenechte si ujít kouzlo staré Číny s Hankou Maciuchovou

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

Tajný deník čínské císařovny

Koupit

Románové zpracování životního příběh císařovny vdovy Cch'-si, která se jako mladá dívka Jehonala stala konkubínou císaře a díky mimořádné inteligenci, intrikám i krutosti dokázala postupně vystoupat na vrchol a na půlstoletí se stát faktickou vládkyní Číny.