Dnes proběhne Pernštýnská noc

7. červen 2002

Dnešní noc bude na pardubickém Pernštýnském náměstí ve znamení folklóru. Otevře třídenní folklórní festival Pardubice- Hradce Králové. Hlavní organizátorka Gabriela Guttwirtová zdůraznila, že přijede celkem l5 domácích souborů a jeden maďarský:

"Tak jako obvykle to bude velký jarmark s předváděním řemesel, vystoupení skupiny historického šermu, letos předvedou vystoupení, které se jmenuje klid zbraní a je z doby rokoka. Potom pochopitelně asi nejhlavnější vystoupení folklórních souborů a to celkem na čtyřech scénách - dvě pódia budou na Pernštýnském náměstí, jedno pódium v atriu radnice a na Přihrádku. V posledních ročnících se nám osvědčily zpívající brány, což je vystoupení souborů u Zelené brány a nyní u Přihrádku. Pořad se jmenuje rozmlouvání na Přihrádku a představí se tam jak všichni hosté, tak i místní folklórní soubory."

Kromě Pernštýnské noci můžete ještě v Pardubicích navštívit 23.ročník Slunovratu. Více informací zde.

pardubice-pernštýnská noc
autor: VEL
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...