Dnes proběhne Pernštýnská noc

7. červen 2002

Dnešní noc bude na pardubickém Pernštýnském náměstí ve znamení folklóru. Otevře třídenní folklórní festival Pardubice- Hradce Králové. Hlavní organizátorka Gabriela Guttwirtová zdůraznila, že přijede celkem l5 domácích souborů a jeden maďarský:

"Tak jako obvykle to bude velký jarmark s předváděním řemesel, vystoupení skupiny historického šermu, letos předvedou vystoupení, které se jmenuje klid zbraní a je z doby rokoka. Potom pochopitelně asi nejhlavnější vystoupení folklórních souborů a to celkem na čtyřech scénách - dvě pódia budou na Pernštýnském náměstí, jedno pódium v atriu radnice a na Přihrádku. V posledních ročnících se nám osvědčily zpívající brány, což je vystoupení souborů u Zelené brány a nyní u Přihrádku. Pořad se jmenuje rozmlouvání na Přihrádku a představí se tam jak všichni hosté, tak i místní folklórní soubory."

Kromě Pernštýnské noci můžete ještě v Pardubicích navštívit 23.ročník Slunovratu. Více informací zde.

pardubice-pernštýnská noc
autor: VEL
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

S hereckými hvězdami poznejte tajemství textu starého dva tisíce let

Ondřej Kepka, režisér a moderátor

Ondřej Kepka

O věrné lásce statečného Chairea a sličné Kallirhoy

Koupit

Román byl napsán pravděpodobně už v prvním století našeho letopočtu a možná dokonce i dříve. Jde o první dochovaný milostný a zároveň i dobrodružný román nejenom antického, ale vůbec evropského písemnictví.