Gabriela Beňačková vystoupila po 20 letech na Smetanově Litomyšli

24. červen 2002

Po dvaceti letech vystupovala na litomyšlském operním festivalu Gabriela Benačková. Ve včerejším představení oratoria Sylvie Bodorové Juda Maccabeus, které sklidilo velké a dlouhotrvající ovace publika, účinkovala v roli Judovy matky.

"Není to Smetana, není to klasika, je to soudobá hudba, kterou já jsem nikdy nedělala. Ale musím přiznat, že tím, že paní Bodorová je moje přítelkyně, opravdu jsem se na to moc těšila a když se řeklo, že to bude v Litomyšli, tak mě tak poskočilo srdíčko, protože přece jenom je to bojím se říct po dvaceti letech. Tehdy jsem byla mladá žena, mladá Mařenka a mé dítě tady běhalo po parku, takže to byly začátky kariéry, já to slovo moc nepoužívám, ale je to tak. Už tehdy tady bylo strašně příjemně, strašně mile, je to hezoučký městečko a příjemní lidě. Už jenom to, že v tomto teple, které je příšerný. Teď tam lidi sedí a s takovým s nadšením a hezky se koukají, to je strašně milé. Tady je ta Litomyšlovsko-smetanovská atmosféra. Já si myslím, že je to strašně nádherné."

Více informací o festivalu neleznete zde.

Smetanova Litomyšl - Slavnostní zahajovací koncertII
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Mimozemští roboti, červí díry, kosmické elektrárny... je lepší být ve střehu.

Tomáš Vacek, šéfredaktor a moderátor Rádia Junior

Tomáš Vacek

Komplet 3CD Vladana a Prasopes

Koupit

Co se stane, když se desetiletá holka rozhodne být intergalaktickou strážkyní? Sci-fi seriál o útěku z domova, vzpouře strojů a přátelství s jedním zvláštním kouzelným zvířetem.