Hejtman: Oredo při tvorbě jízdního řádu nevnímalo připomínky cestujících

21. březen 2012

Hostem pořadu Ve středu týdne byl hejtman Pardubického kraje Radko Martínek. Vysvětloval, proč se kraji a firmě Oredo nepodařilo připravit nové autobusové jízdní řády tak, aby vyhovovali cestujícím.

Podle hejtmana je hlavní chybou to, že pracovníci firmy měli vlastní vizi a neposlouchali námitky a požadavky měst a obcí. Vlna protestů ze strany cestujících nakonec přiměla kraj připravit úpravy jízdních řádů - první změny se objeví prvního dubna, další připravuje Oredo na 6. června.

Radko Martínek slíbil, že kraj i on osobně prověří, zda na sebe spoje opravdu navazují a zda nové jízdní řády odpovídají požadavkům cestující veřejnosti.

autor: ba
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.