Hokejové Pardubice vzpomínají na svého dlouholetého manažera Kusého

Někdejší úspěšný manažer hokejových Pardubic Zbyněk Kusý (na snímku z 22. února 2013), který působil i u reprezentačních týmů nebo ve fotbalové Slavii, ve 49 letech nečekaně zemřel.

Zpráva o úmrtí Zbyňka Kusého, který zemřel náhle ve věku 49 let, zasáhla celý český hokejový svět. Jeho kariéra je spojená především s Pardubicemi, kde byl 13 let generálním manažerem a klub pod jeho vedením dosáhl skvělých úspěchů v podobě tří mistrovských titulů. Pardubice se za jeho éry staly špičkovým extraligovým týmem s nejvyšší diváckou návštěvností.

Hráči i funkcionáři pardubického klubu se shodují na tom, že Kusý pro český a zejména pardubický hokej odvedl velké množství práce. Své začátku v klubu s ním měl spojené i současný generální manažer Pavel Rohlík.

„Díky němu jsem po ukončení hráčské kariéry začal pro pardubický klub pracovat jako kondiční trenér. Za hodně mu vděčím, hodně jsem se od něj naučil. Pak jsem mu třeba pomáhal ve vyhledávání hráčů,“ vzpomíná Rohlík.

Tituly z let 2005, 2010 a 2012. Příchod Dominika Haška a nezastavitelná jízda Pardubic v play-off 2010, kdy vyhrály 12 zápasů v řadě. Dostavba a modernizace pardubického zimního stadionu, první zápas v Česku pod širým nebem. Pod tím vším byl podepsaný Zbyněk Kusý.

„Celkově pardubický klub povznesl. Pardubice za něho vládly extralize, byl to top klub. Nikdy jsme si neudělali něco špatného. Když mi to nešlo, tak za mnou přišel a férově mi řekl, že jsem se nevešel do kádru, a poslal mě na hostování. Mám na něj jen dobré vzpomínky,“ zavzpomínal na Zbyňka Kusého pardubický útočník Tomáš Rolinek.