Hrady a zámky budou komunikovat s mobily návštěvníků
Hrady a zámky v Pardubickém kraji jdou s dobou. Od letošní návštěvnické sezóny budou s návštěvníky komunikovat pomocí mobilních telefonů. Turisté se díky bezdrátové technologii Bluetooth lépe dostanou k informacím o památkách. Pokračuje ředitelka Národního památkového ústavu v Pardubicích Iva Lánská.
"Novinkou jednou je to, že jsme se připojili k možnosti informovat návštěvníky přes mobilní telefon systémem Bluetooth a zavedeme to na všech našich objektech. Takže návštěvníci se dozví nejenom teda o otvírací době, o zajímavostech, o kulturních pořadech a vlastně ten návštěvník bude mít veškerý servis přímo na tom místě."
Chcete zasílat novinky každý pracovní den na Váš email?
Zaregistrujte zdarma svoji emailovou adresu:
http://www.rozhlas.cz/pardubice/zpravodajstviemailem
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Zavoral: Šetřili jsme 20 let, o tom to není. Jde o to sebrat peníze ČRo a ČT, ohrozit je a destabilizovat
-
Námořníci na ruské fregatě pálili varovné střely na jachtu v Lamanšském průlivu
-
Otevření Hormuzu jako Trumpův úspěch? Ukazuje to, že Írán si umí diktovat, usuzuje Kalhousová
-
Zvrat v kauze čínského špiona v Praze. Soud odmítl přijmout obžalobu, státní zástupce verdikt napadl