Indické kuře tanduri

Recept: Předkrm: šátečky z listového těsta naplněné krevetami a zeleninouHlavní jídlo: indické kuře tanduri, rýže s nudlemi a mandlemi a banány pečené na medu a másle

Suroviny:
Předkrm: listové těsto, hladká mouka, krevety, mladé zelí, cukrový hrášek, paprika, mrkev, jarní cibulka, chilli paprička, vejce, zázvor a seznam.
Hlavní jídlo: kuřecí stehna, jogurt, olej, máslo, rýže, loupané mandle (popř. mandlové hranolky), vlasové nudle, tvrdší banány, jablka, sůl, pepř, kari, koření tandori masala.

Postup:
Předkrm:
Listové těsto rozválíme, vytvoříme šátečky a ty naplníme. Jako náplň použijeme na malé kousky nakrájené krevety, marinované limetkovou šťávou, orestované se zázvorem a chilli papričkou. Zvlášť orestujeme zeleninu (mladé zelí, cukrový hrášek, paprika, mrkev a jarní cibulka - vše na drobno nakrájené). Šátečky naplníme směsí krevet a zeleniny, potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme seznamem a ještě lehce osolíme. Pečeme v rozpálené troubě do růžova.
Hlavní jídlo:
Kuřecí stehna vložíme do pekáče a zalijeme mírně osoleným jogurtem. Po chvíli kuře z jogurtu vyndáme a posypeme kořením tandori masala. Necháme odležet a pečeme v rozpálené troubě asi hodinu a čtvrt (většinu času máme pekáč překrytý alobalem).
Rýži basmati spaříme horkou vodou a propláchneme v cedníku. Mezitím nasekáme mandle, které na oleji krátce orestujeme, přidáme syrové vlasové nudle (a ještě krátce orestujeme do zlatova) a propláchnutou rýži. Osolíme a zalijeme 1,5 násobkem vody. Dusíme do měkka.
Banány rozkrojíme asi na tři díly, jablka na osminky, posypeme kari a pepřem a několik minut opečeme na másle s medem.

Vaříme s Habadějem v sobotu 25. června 2011 v 11:10 hodin. Dobrou chuť přeje ČESKÝ ROZHLAS HRADEC KRÁLOVÉ, JANA HÁZOVÁ a VÁCLAV PLECHÁČEK.

Václav Plecháček
Jana Házová
autoři: Jana Házová , PLE

Nejnovější recepty

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.