Kapele 4zdi hraní nestačí, pořádá i festivaly

6. únor 2018

4zdi z Pelhřimova jsou kapela, která nejenže hraje vlastní krásné autorské písně, ale hraje i na nástroje vlastnoručně vyrobené kytaristou Hynkem Pavlů.

Spolu s basákem Petrem Sejkem se skvěle doplňují nejen v tvůrčím procesu, ale jako kapela jsou doslova vyhlášeni svými pořadatelskými aktivitami - vzpomeňme třeba jejich pravidelné Večery nad Lucernou nebo festival Mraufest.

Poslechněte si rozhovor s nimi, který samozřejmě ozdobíme slušnou dávkou pelhřimovských písní. K tomu písničkou zavzpomínáme na Jindru Šťáhlavského a Jarmilu Šulákovou, připomeneme narozeniny Tomáše Linky.

Pokud jste začínající muzikanti a chcete o sobě dát vědět, v tomto dílu Folkových pohlazení přinášíme tip na východočeské oblastní kolo Porty, které se v Pardubicích uskuteční 7. dubna a rozhodně opět nebude jen o Portě.

K tomu si v premiéře pustíme píseň Maková panenka od mladého Maroda René Matláška, který prostřednictvím Startovače shání finanční prostředky na videoklip a pozveme se na Palečka pod Kárlštejn a Nezmary do českobudějovického Metropolu, kde tito legendární hudební láčkovci - respektive žahavci z rodu polypovců, oslaví 10. května 2018 čtyřicáté narozeniny.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Když vás chytne klasika, nikdy vás už nepustí. I kdybyste se před ní plazili.

Petr Král, hudební dramaturg a moderátor Českého rozhlasu

Nebojte se klasiky!

Nebojte se klasiky!

Koupit

Bum, řach, prásk, křup, vrz, chrum, švuňk, cink. Už chápete? Bicí! Který nástroj vypadá jako obří hrnec ze školní jídelny potažený látkou? Ano, tympán! A který připomíná kuchyňské police? A který zní jako struhadlo? A který jako cinkání skleničkami? A který zní jako vítr?