Koncert Jany Kirschner!

5. srpen 2008

Ve čtvrtek 7. srpna a v sobotu 9. vždy ve 20:00 uslyšíte v rámci koncertního Neonu lahůdkový záznam Jany Kirschner. Čeká vás hodina ve znamení pěvecké i instrumentální jistoty, budeme proplouvat vlnami jazzu, soulu i country.

Kirschner se před časem pokoušela o mezinárodní úspěch, když si ji vyhlédl přímo ředitel gigantického labelu Universal a plánoval, že z ní udělá hvězdu. Zpěvačka tedy natáčela v Londýně, pod dohledem věhlasného producenta Rossa Cullumma, který se podílel na nahrávkách Enyi, Paula Mc Cartneyho nebo Tori Amos. K ruce dostala prvoligovou partu hudebníků Robbieho Macintoshe od Norah Jones, Chrise Hughese z Adam & The Ants a Jeremy Staceyho, který doprovázel Robbieho Williamse. Vznikla zdařilá nahrávka, která ummě proplouvá jazzem, soulem či country. Jenže mezinárodní úspěch se nakonec nedostavil. Marná sláva, konkurence je obrovská a uspějí jen ti nejlepší.

To ale nic nemění na to, že je Kirschner výtečnou zpěvačkou, jejíž koncert byste si neměli nechat ujít!

A co vás čeká příště? Zatím to není jisté. Varianty jsou v podstatě čtyři: skupina Hm..., 100 C, Priessnitz a Sunshine. Nechte se překvapit, již brzy se dozvíte víc!

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

moderátor Jan Pokorný

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.