Krajští zastupitelé rozhodli o osudu několika středních škol

28. říjen 2005

Návrh rady Pardubického kraje schválili. Kývli tedy na zrušení hlineckého učiliště, útlum Gymnázia v Králíkách, přestěhování učnů z Přelouče do Holic a další změny, které se dotknou celkem 10-ti středních škol v regionu. Radní zodpovědná za školství Marie Málková vyjádřila radost nad tím, že zastupitelstvo uznalo důvody, které radu k těmto krokům vedly.





"Já chápu to, že z mnoha měst a obcí je řada připomínek k tomuto materiálu, protože se jedná o určitý zásah do škol na území těchto měst. Nicméně jsem přesvědčena, že jiná varianta v tuto chvíli není. Vycházeli jsme z podkladů úřadu práce, museli jsme nutně přihlédnout k vývoji populace. Jde nám především o rozvoj školství a jeho financování, to je podstata. Jsem ráda, že byl tento materiál schválen."

Učebna
autor: KOC
Spustit audio