Letní pláž v pardubickém aquacentru má nové bistro

11. červen 2020 07:20

Do loňské sezony vstoupilo pardubické aquacentrum s novým 25metrovým bazénem, letos na návštěvníky čeká nové venkovní bistro. Stavba, která je přímo pod novým bazénem, trvala půl roku a městský rozpočet vyšla na téměř šest milionů korun.

Původní bistro dělníci zbourali spolu se zahájením stavby budoucího bazénu. „Dřevem obložený objekt nového bistra spolu s technickým zázemím vznikl v návaznosti na přístavbu pětadvacetimetrového bazénu. Bistro, které bude v provozu v rámci Letní pláže, bude přístupné pouze z venkovní části plaveckého areálu,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát (ANO).

Čekání na slunce

Vedení Aquacentra Pardubice plánuje otevřít Letní pláž v brzké době. „Areál je v tuto chvíli připraven na zahájení letní sezony, nyní už jen vyčkáváme na příznivější počasí. V letošní sezoně bude návštěvníkům Letní pláže k dispozici hřiště na plážový volejbal společně se stolním tenisem,“ řekl za provozovatele Letní pláže Jiří Vysoudil.

V současné době je areál v provozu v návaznosti na hygienické požadavky Ministerstva zdravotnictví ČR k provozu bazénů, wellness a aquaparků, stále je tedy nutné dodržovat zvýšená hygienická opatření, jako je například dezinfekce rukou při vstupu do aquacentra, pohyb po budově s rouškou, dodržování rozestupů ve vstupní hale, šatnách či sprchách a podobně.

autor: pta | zdroj: statutární město Pardubice
Spustit audio

Související