Na Hůrkách vzniklo nové velitelství územní obrany

10. červenec 2002

V areálu bývalých kasáren na Hůrkách v Pardubicích vzniklo nové velitelství územní obrany. Armáda se totiž rozhodla kopírovat krajské uspořádání, takže počet velitelství stoupne z osmi na čtrnáct. Jaké poslání bude mít to "pardubické" řekl náčelník Josef Růt:

"Toto velitelství územní obrany by mělo v první řadě být partnerem pro Krajský úřad, při řešení základních otázek zabezpečení obrany teritoria kraje a v rámci této profesionalizace samozřejmě se budou postupně snižovat úkoly územních vojenských správ. Územní vojenská správa v Pardubicích bude spravovat obvody Hlinsko, Holice, Chrudim, Pardubice a Přelouč, tzn.snížení výdajů na Územní vojenské správy. Jejich množství bude prakticky sníženo na jednu třetinu. Povinnosti k vojenským úkolům se budou snižovat, budou se provádět jiným způsobem odvodní řízení a nebude třeba, aby občané navštěvovali tyto úřady tak jako doposud."

armáda
autor: VEL
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Z Frenštátu do pohádky. Stačí věřit na dobré konce.

Veronika Sedláčková, moderátorka ČRo Plus

Pohádka o Raškovi

Pohádka o Raškovi

Koupit

Jiří Raška vyhrál na olympijských hrách v Grenoblu 1968 zlatou olympijskou medaili. Spisovatel Ota Pavel úspěch popsal v nezapomenutelné Pohádce o Raškovi. Čte Oldřich Kaiser