Na mejdan s platinovou deskou zvou swingoví Piráti i Molavcovou a Sobotu

2. říjen 2019
PIRATE SWING Band na pódiu

Sedmým rokem pokračuje série koncertů skupiny Pirate Swing Band. Letos v prosinci připomene semaforské narozeniny a oslaví velký úspěch jedné zapomenuté skladby.

Pardubická formace oživila skladbu z roku 1976 Man From Manhattan. V ní zpívá a hraje na piano Freddie Mercury. Na kytaru se přidává Brian May. „Dostali jsme k dispozici separované stopy z nevydané písně a udělali jsme celý zbytek. Ve třech studiích dvou kontinentů vznikl tento nosič,“ říká frontman kapely Jiří Ševčík.

Zírá celý svět

Skupina Queen následně uspořádala dvě opulentní premiéry ve Švýcarsku a v Británii. „Dostali jsme se do hitparádových žebříčků ve Francii, Holandsku, Rakousku, Argentině, Rusku, Austrálii, Irsku anebo Japonsku. Za úspěšný prodej CD dokonce dostaneme platinovou desku.“

Předat by ji Pirátům měl vyslanec skupiny Queen na Pirate Swing Band Gala v Hradci Králové. Koncert odstartuje ve středu 11. prosince od 19 hodin v Aldisu. A protože výtěžek putoval na konto nadace na podporu boje proti AIDS, bude přítomný i kněz, který projektu požehná.

V Pardubicích bude podle Ševčíka galakoncert už v sobotu 7. prosince, a to taky od 19 hodin. „Letos nemůžeme být v Domě hudby, protože prochází rekonstrukcí. Náhradní místo jsme našli v KD Hronovická. Připravíme stupňovitou úpravu hlediště, aby bylo dobře vidět. Varujeme diváky, že jdou na show, kde je všechno jinak. Připomeneme šedesátku Divadla Semafor. Jako speciální hosty jsme pozvali jeho legendy paní Jitku Molavcovou a pana Luďka Sobotu.“

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.