Na trati z Chrudimi do Pardubic projel vlak na červenou

15. červenec 2020 09:22

Na trati z Chrudimi do Pardubic projel v pondělí vlak na červenou. Žádná nehoda se nestala, událost se obešla bez zranění. Kvůli vyšetřování, které zahájila Správa železnic, byl provoz na dvě hodiny přerušen.

„Evidujeme to jako mimořádnou událost, nedošlo ale k ohrožení vlakové cesty,“ řekl ČTK mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Podobných případů, kdy vlak bez následků projede návěstidlo zakazující jízdu, je podle něj ročně asi 150. Případ ještě prošetřuje Správa železnic. Od začátku července se v Česku na železnici stalo několik mimořádných událostí, některé s velmi vážnými následky.

Dva mrtvé a 24 zraněných, z toho devět se středními a těžkými zraněními, si vyžádala 7. července čelní srážka dvou osobních vlaků na jednokolejné trati u obce Pernink na Karlovarsku.

O tři dny později se v pražských Běchovicích srazil rychlík s osobním vlakem bez cestujících. Několik vagonů vykolejilo, hasiči evakuovali stovky lidí. Při nehodě nebyl nikdo zraněn.

Jednoho mrtvého a 35 zraněných si podle dosavadních informací vyžádalo železniční neštěstí, které se stalo v úterý 14. července na hlavní trati z Prahy na Kolín. Osobní vlak CityElefant Českých drah se na kraji Českého Brodu srazil se stojícím nákladním vlakem.

zdroj: ČTK
Spustit audio

Související