Na větvi s Halinou jsou Iva Hüttnerová a Dana Batulková. A řeč bude o chlapech!

11. květen 2015

Český rozhlas Pardubice uvádí talkshow Haliny Pawlowské a jejích hostů "Na větvi s Halinou". Každé druhé pondělí v měsíci v přímém přenosu ze sálu Romantika Spa Resortu Tree od Life (Strom života) Lázní Bělohrad, vždy od 18. hodin.

V pondělí 11. dubna 2015 budou hosty pořadu herečka, moderátorka a především výtvarnice Iva Hüttnerová spolu s herečkou Danou Batulkovou. A hovořit se bude především o mužích!

Iva Hüttnerová se narodila na konci roku 1948 v Praze. Od malička malovala a četla básničky. Ve třinácti začala navštěvovat dramatický kroužek a hrála Barunku v Babičce od Boženy Němcové.

V patnácti začala studovat gymnázium. Studium jí však nezaujalo a raději chodila za školu třeba na koncerty Olympiku. Po dvou letech gymnázium opustila a začala pracovat v Geofyzice. Po čase se dozvěděla, že ačkoli nemá maturitu, může zkusit přihlásit se na DAMU nebo AMU. Iva si podala přihlášky na obojí. Zkoušky na DAMU proběhly dříve a Iva byla přijata.

Své první herecké angažmá získala Iva Hüttnerová v divadle v Karlových Varech. Potom se vrátila do Prahy a pracovala v Divadle na okraji. Dalším divadlem, kde paní Iva zakotvila bylo Divadlo S. K. Neumanna a po čtyřech letech obohatila Divadelní společnost Josefa Dvořáka.

Iva Hüttnerová

Iva Hüttnerová se své původní herecké profesi již prakticky nevěnuje, o to více se ale uplatňuje jako výtvarnice a autorka osobitých malířských děl.

Postupem doby se propracovala k osobitému stylu, který vychází z autorčiny záliby v idylickém zobrazování staré Prahy a jejích obyvatel. Kromě obrazů se uplatnila jako autorka plakátů, jevištních dekorací a také kostýmů.

Iva Hüttnerová sbírá staré odložené věci, které potom opravuje a nějak šikovně využívá. Často prolézá staré půdy, bazary a antikvariáty a odtud si domů přináší třeba staré cedníky, žehličky, brejličky, košíky, rámečky, korále, panenky, svaté obrázky, krajky a zástěrky.

Také sbírá babičkovské rady hospodyňkám, jak co doma vyčistit nebo opravit. Takovéto rady by chtěla Iva Hüttnerová jednou vydat knižně a doplnit je svými ilustracemi.

Herečka Dana Batulková je sportovně vyhlížející blondýnka, z níž vyzařuje současně síla i křehkost. Narodila se v Praze.

S herectvím dlouho váhala, nejprve uvažovala o studiu angličtiny, už na gymnáziu však spolupracovala s recitačním studiem Violy, pak se zkusila přihlásit na DAMU. Připravovala se sama a přijali ji na první pokus.

Dana Batulková

Po absolutoriu v roce 1981 prošla scénami na Kladně a v Mladé Boleslavi. Roku 1983 odešla z divadla na „volnou nohu'' a spolupracovala s Volným spojením režisérů na různých divadelních projektech.

Do stálého angažmá se vrátila až v roce 1997, a to do divadla Komedie, kde zažila pět šťastných tvůrčích let. Hostovala i na dalších pražských scénách, ztvárnila mnoho výrazných divadelních rolí. V současné době ji můžete vidět v divadle Rokolo a v divadle Na Jezerce.

Diváci ji znají ovšem i z filmu a televize.

Jejím posledním úspěchem je vítězství třetí řady soutěžního pořadu Star Dance, kde se svým partnerem Janem Onderem porazila favorizovanou Zuzanu Norisovou.

Česká televize ji následně nominovala právě za vítězství ve Star Dance III jako Objev roku v anketě TýTý 2008. O vítězi v této kategorii rozhodovali diváci svými hlasy, které posílali prostřednictvím sms zpráv v průběhu slavnostního věčera.

Dana Batulková opět zabodovala a zlaté zrcadlo za Objev roku získala.

V talkshow "S Halinou na větvi" přivítá vždy Halina Pawlowská dva hosty. Součástí pořadu bude také živý hudební doprovod.

Na větvi s Halinou jsou režisér Jakub Kohák a zpěvačka Tereza Černochová

Vstupenky je možné si zamluvit v recepci hotelu Tree od Life Lázní Bělohrad na telefonu 493 767 100.

Zažijte neopakovatelnou atmosféru přímo v sále spolu s námi. Těšíme se na vás u rozhlasového přijímače nebo přímo v Lázních Bělohrad.


Zvětšit mapu
Spustit audio