Nedělní Noční linka: Pohádky nás vrací do dětství a hledají to lepší v nás

16. prosinec 2018

Na jakých pohádkách jste vyrůstali a jaké máte rádi dnes? Z jakých pohádkových knížek vám četla maminka, táta nebo babička, když jste byli malí? Čtete i vy svým dětem, vnoučatům? Vítězí u vás klasické pohádky? Na jaké pohádky se o Vánocích těšíte? 

Kdybyste mohli být nějakou pohádkovou postavou, jaká by to byla a proč? Řekli byste, že žijete pohádkový život? V pohádkách se přeci také musí o ledacos bojovat a překonávat překážky.

V pohádkách mnozí hledají radost, úsměv a to lepší v nás i kolem nás. Peklo je tam, kde se na sebe lidé mračí, závidí si a zapomínají na rozšafnost Honzů, krásu princezen, statečnost Bajajů, vytrvalost hledačů živé vody. Smutno tam, kde se zapomíná na přátelství se zvířaty, stromy a bylinami jen proto, že nemluví lidskou řečí. I to nám mohou pohádky připomenout.

Pohádky a písničky z pohádek patří nejen k Vánocům. Pokud budete mít chuť, možná se i vy o Vánocích potkáte s rozhlasovým skřítkem Hajajou nebo vaší oblíbenou pohádkovou postavou.

Na vaše pohádkové vyprávění a příběhy se už v dnešní Noční lince moc těší moderátor Karel Sladký. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.