Neon se probouzí!

15. duben 2009

Bystří posluchači poznali, že Neony nebyly v poslední době zrovna standartní. Slyšeli jste hned dva koncerty - Alvik a minulý týden pak živé album -123 minut XL Live. Ale nebojte, to už je definitivně minulostí, jelikož autor magazínu Tomáš Klement se konečně vrátil z dovolené, a pln sil vás hodlá zásobovat tím nejlepším, co současná česká hudební scéna nabízí.

Na co se tedy v následujících týdnech můžete těšit? Chystáme pro vás řadu zajímavých rozhovorů a reportáží. Zpovídali jsme pro vás dívčí kvartet Yellow Sisters, který se nedávno objevil v pardubickém Divadle 29. Tento pátek se na akci První liga v Pardubicích představí věhlasný rapper Vladimír 518 - i s ním v dohledné době čekejte rozhovor. Dojednáno je i interview s první slovenskou superstar Katkou Koščovou, která se připomíná novým albem Nebotrasenie plného křehkých písní na pomezí jazzu, blues a latiny. V merku máme i kapelu Sunflower Caravan, jejichž nová deska je dosud možná nejlepším debutem letošního roku, pardubickou punkovou úderku Volant, electro-disco partu The Stylists nebo zástupce jazzu klavíristu Ondru Pivce a zpěvačku Zeuritiu. Před létem pak vás budeme zásobovat dostatečnou porcí informací o letních festivalech.

Buďte s námi - my jsme s vámi :)

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.