Nová česká Playmate Kristýna Anna Škodová: Za krásnými fotkami jsou hodiny práce
Vítězství v soutěži časopisu Playboy jí během několika týdnů změnilo život. Přišlo focení na Francouzské riviéře, zájem médií i první vlna nenávistných komentářů. Přesto si osmnáctiletá Kristýna Anna Škodová zachovává nadhled a tvrdí, že nejdůležitější je zůstat sama sebou.
Ještě donedávna řešila hlavně školu, výuku hry na flétnu nebo správu sociálních sítí. Po vítězství v soutěži Playmate se ale její program výrazně změnil. Následovalo focení v Cannes, které bylo náročné, ale zároveň nezapomenutelné. „Já jsem to užila strašně. To focení bylo sice dlouhé, ale bylo to krásné. Vyšlo nám počasí, fotili jsme v takovém krásném domě na Francouzské riviéře.“ Samotné vítězství přitom nečekala. „Udělalo mi to strašnou radost, když mě vyhlásili, protože jsem byla i nejmladší.“
Playmate není jen o hezkých fotkách
Lidé si často myslí, že modeling znamená jen stoupnout si před objektiv. Ve skutečnosti je za každou fotografií spousta času i psychické přípravy. „Je zatím hodně práce, spíš i s hlavou. Na těch fotkách je vidět, jak se cítíte. Musíte být fotogeničtí a hlavně je to časově náročné.“
Vedle modelingu navíc dál studuje, učí děti hru na flétnu a plánuje vysokou školu. Do budoucna by se chtěla věnovat marketingu a správě sociálních sítí, které už dnes tvoří důležitou součást její práce.
Sociální sítě umí pomoct i ublížit
Jako influencerka dobře ví, že internet ukazuje jen část reality. Varuje před neustálým srovnáváním s ostatními i před tím, jak snadno dnes dokáže umělá inteligence vytvářet falešný obsah.
Po oznámení vítězství se navíc poprvé setkala s výraznější vlnou kritiky. „Za začátku mi to docela vadilo, a pak jsem si říkala, že to nechám být, že mi to je jedno.“ Přesto věří, že důležitější než názory anonymních diskutujících je podpora rodiny a lidí, kteří ji znají. A právě obyčejnost je něco, o co nechce ani s rostoucí popularitou přijít. „Chtěla bych, aby si o mně lidé nemysleli, že jsem namyšlená. Jsem taková srdečná, empatická.“
Co na její úspěch říká rodina? Kdo ji dokáže uzemnit a jaká jsou její tajná přání? Poslechněte si celý rozhovor s českou Playmate Kristýnou Annou Škodovou.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Vždycky jsem si přál ocitnout se v románu Julese Verna. Teď se mi to splnilo.
Václav Žmolík, moderátor

Tajuplný ostrov
Lincolnův ostrov nikdo nikdy na mapě nenašel, a přece ho znají lidé na celém světě. Už déle než sto třicet let na něm prožívají dobrodružství s pěticí trosečníků, kteří na něm našli útočiště, a hlavně nejedno tajemství.