Nové album Příhrátky brněnské skupiny Přístav

12. prosinec 2017

Další vydání Folkových pohlazení patří brněnské skupině Přístav a jejich novému albu Příhrátky.

Následující hodinu věnujeme dnes hlavně trampské písni. To je velice svérázná muzika. Často s opovržením označovaná jako tzv. kotlíkaření. V posledních letech navíc čelí tato muzika komentářům, že už není taková, jaká bývala.

Dovolím si nesouhlasit a je mi ctí tyto mylné doměnky vyvracet. Trampská muzika je pestrý žánr plný skvělých kapel, které umí hrát a mají co hrát. Nkdyž si nějakou takovou kapelu najdete, je to jako najít poklad. Dnes si to ukážeme na kapele Přístav, která v současné době představuje nové album s názvem Příhrátky.

Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.