Novela zákona o myslivosti uspěla, znovu ale rozdělila sněmovnu
PRAHA 11. prosince - Sněmovna dnes především hlasy ČSSD a KSČM schválila novelu mysliveckého zákona. Její odpůrci tvrdí, že pokračuje v omezování práv vlastníků a potenciálně ohrožuje majetkové zájmy obcí. Jeden z autorů předlohy Ladislav Skopal (ČSSD) naopak prohlásil, že novela zjednoduší administrativu při zakládání honebních společenstev a zlevní jejich práci.
"Je to vítězství myslivecké lobby," soudí však poslanec ODS Miloslav Kučera. Novela podle něj mimo jiné bere majitelům přednostní právo krmit a střílet zvěř na vlastním pozemku. Občanští demokraté, většina unionistů a někteří lidovci byli proti této legislativní úpravě. Hlavně sociální demokraté a komunisté je ale přehlasovali. Předloha nyní putuje do Senátu. Kučera zcela nevyloučil, že pokud do konce projednávání v parlamentu nedozná změn, obrátí se kvůli ní na Ústavní soud.
Zákon o myslivosti bývá ve sněmovně již tradičně předmětem tvrdých sporů, podobně tomu bylo i koncem loňského roku.
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Nechal utýrat desítky krav, přesto na ně podvodem žádal o dotace 15 milionů korun, píše státní zástupce
-
Tel Aviv zaútočil na Írán i přes Trumpův nesouhlas. ‚Izrael neurčuje podmínky,‘ zlobí se šéf Bílého domu
-
Nabitý soudní týden v kauze Dozimetr. Svědčit mají exředitel DPP, radní Scheinherr i muž přes ‚krypťáky‘
-
Je to historické vítězství, řekl Pašinjan. Jeho strana získala většinu v arménském parlamentu