Obhájil starosta Jaroslav Menšík malé radnice v Pardubicích?

13. únor 2013

Starostům pardubických městkých obvodů možná zvoní umíráček. Velká radnice chce existenci malých radnic přehodnotit a jednou z možností je i úplné zrušení obvodů.

Jak vnímá tuhle vyhrocenou situaci starosta jedničky Jaroslav Menšík? Dokáže obhájit potřebnost malé radnice, ktrá sídlí jen pár stovek metrů od té velké? A jak vysvětlí, že ani dva úřady vedle sebe nedokáží zajistit opravené silnice a ulice přímo v centru města?

Jaký model rozdělení Pardubic považuje on sám za nejlepší? A co děti, budou si mít kde hrát, když místo oblíbeného hřiště za Myslivnou bude parkovací dům?

autor: ba
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.