Oblek do tanečních, nebo na denní nošení? Výběr barvy je důležitý

Tmavý oblek volte pro večer
Tmavý oblek volte pro večer

Na večerní slavnostní akce by pánové měli chodit v tmavém obleku. Naopak přes den mohou volit světlejší odstín, třeba světle šedý nebo béžový. Proč to tak je?

„Pokud si muž přes den vezme tmavý oblek, může si okolí myslet, že přes noc flámoval a přichází rovnou z hospody,“ vysvětluje taneční mistr Radek Smejkal. A dodává, že do tanečních by si mladí pánové také měli pořídit obleky tmavé barvy.

Celkový dojem doplní černé šněrovací boty, v žádném případě mokasíny a světlá košile bez výrazných vzorů. A samozřejmě by neměla chybět kravata. Naopak přes den jsou žádané veselejší odstíny košil s nápadem.

Kdy je vhodný motýlek

Motýlek je v tanečních samozřejmě možný, ale hodí se ke fraku, který je ještě slavnostnější, než oblek.

Lyžařskou bundu si na oblek navlékne jedině muž bez vkusu

Plesové šaty

Když si žena na krásné dlouhé šaty pošité perlami oblékne buřtíkatou bundičku, je to z pohledu módních stylistů velké faux pas. Letos se na štěstí objevují mnohem více vlněné kabáty v mužské i ženském provedení. A takový kvalitní kabát v šatníku bez problému vyřeší tento problém.

„V motýlku se chodí na akce, které mají velký význam. Ale není problém přijít v motýlku do tanečních. Na prodloužené stačí kravata, ale když děláme závěrečný ples, chceme, aby měly dívky dlouhé a světlé šaty a pánové by měli mít černý oděv a motýlka,“ doplňuje Radek Smejkal.

U mladých pánů rukavičky vyžadujeme z praktických důvodů. Chlapec je sice v kolektivu ostatních chlapců hrdina, ale když je s dívkou sám, a má se učit nějaké kroky, začne se potit. A určitě je pak pro oba lepší, když se mladý muž dotýká holých zad dívky v rukavicích,“ usmívá se Radek Smejkal.

Doprovod pouze ve společenském oděvu

Taneční nejsou jen o tom, že se tam mladí lidé učí tančit. Je to o atmosféře celého večera, o společenských pravidlech. „Nedovedu si představit, že by na nás rodiče koukali v riflích a kamarádi tanečníků v tričkách s nápisy. Vyžadujeme společenský oděv pro všechny,“ striktně podotýká Radek Smejkal.

Spustit audio

Související

  • Rifle na ples? Ani to nezkoušejte!

    Pohyb dam a pánů při tanci není vůbec náhodný. Podle prezidenta Svazu učitelů tance Bohumila Černého bývají ženy nadanější: „Proto se jim to většinou ztěžuje. Pánov...