SERIÁL

Otcovrah a andělský hlas

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Otcovrah a andělský hlas

Dnes už to není nic neobvyklého, když se vrah stane celebritou a jeho fotografie vycházejí na titulních stranách novin. Ovšem není to tak dávno, co se o zločinech psávalo jen pár řádků v černé kronice, soudnička byla málem zapomenutý žánr a vůbec se o těch nepěkných věcech, které se děly, dějí a bohužel zřejmě i dít budou, moc nemluvilo.

A právě v té době řešili východočeští kriminalisté případ, který se jim stal na několik let noční můrou.

Všechno začalo v malé obci na Orlickoústecku údajnou domácí přetahovanou o pistoli. Padl výstřel, po kterém na zemi ležela mrtvola. Nešťastná náhoda, zdálo by se... Ovšem z rutinního případu byl na konci téměř hollywoodský příběh, ve kterém se to jen hemžilo palcovými titulky, celebritami, kamerami a blesky fotoaparátů. Nechybělo moc a viník zůstal bez trestu.

Kauza Romana Hemerky – Třísky už navždy vejde do dějin kriminalistiky jako ukázka velké mediální síly.

Případ s názvem Otcovrah a andělský hlas aneb Zločinec mediální hvězdou napsal na motivy knihy Miroslava Antla Gaunery nemám rád Milan Dus. Dramaturgie Jaroslav Pokorný. Mistr zvuku Leoš Sedláček.

V režii Pavla Krejčího účinkují Jan Vápeník jako státní zástupce, Petr Takáč v roli kriminalisty, Josef Pejchal coby sebevědomý mystifikátor s přebujelou fantazií Roman Hemerka, Kamila Sedlárová jako vypravěčka, Lenka Loubalová v roli matky Hemerkové a Romana Chvalová jako dívka.

Spustit audio
autor: Milan Dus

Odebírat podcast