Otrávený muž v Libereckém kraji si nalil do lahve metanol sám. První případ hlásí Pardubický kraj

Nečekaný obrat nastal v případu muže ze Semilska, který skončil s otravou alkoholem v jilemnické nemocnici. Vypadá to, že si zřejmě metanol přilil do rumu sám. Policisté totiž u něj doma objevili barel se závadnou tekutinou.

Policisté kromě prodejce v Lomnici nad Popelkou vyšetřovali i rodinu otráveného. Po opakovaných výsleších zjistili, že si muž do originální lahve rumu přelil metanol sám.

V bytě u něj totiž našli plastový barel, ve kterém byla lihovina. Ta měla stejné složení jako závadný alkohol v lahvi. Nakonec toto zjištění potvrdila i manželka otráveného muže.

V souvislosti se zajištěným barelem s lihovinou už policisté vyslýchají dva muže. Jakou roli v daném případu mají, ukáže podle nich až další vyšetřování.

První otrava v Pardubickém kraji

První otrava metanolem se objevila i v Pardubickém kraji. Muž z Třemošnice na Chrudimsku leží v čáslavské nemocnici a lékaři prokázali intoxikaci metylalkoholem.

„Je mimo ohrožení života. Policii udal, že měl údajně koupit nějakou lihovinu na náměstí v Hronově nad Doubravou. Policie zahájila šetření. Laboratorní analýza žádného z odebraných vzorků v prodejně v Hronově neprokázala přítomnost metylalkoholu,“ potvrdil krajský hygienik Antonín Vykydal.