Pardubické letní kino dostalo facelift, začne promítat 26. června

17. červen 2020 14:45

Oblíbené letní kino v Pardubicích začne promítat 26. června, kdy uvede český film 3Bobule. Areál na pravém břehu Labe je díky dotaci od Pardubického kraje nově vybaven designovým mobiliářem.

Stánky, sklady, lavičky, toalety a další vybavení umožní areál využívat celoročně i pro jiné akce. “Vznikl standardní amfiteátr, který bude fungovat nejen o prázdninách,” řekl náměstek hejtmana Pardubického kraje Roman Línek (Koalice pro Pardubický kraj).

Zelenou plochu o rozloze 7500 metrů čtverečných poblíž centra zdarma zapůjčilo na pět let město s možností prodloužení o dalších pět let.

Filmy zdarma celé prázdniny

Podle ředitele kina Leoše Kučery se bude promítat denně až do konce letních prázdnin. Pondělky a středy budou patřit dětem, úterky a čtvrtky výběru ze světové kinematografie posledního roku, pátky současné tuzemské tvorbě a neděle celosvětově úspěšným hitům. Diváci se dočkají i obnovených premiér, například snímků Samotáři nebo Válka barev.

Podrobný program bude zveřejňován webu letního kina. Biograf pod širým nebem promítá zdarma. Umožňuje to mimo jiné dotace města Pardubice v roční výši 600 000 korun.

Stěhovavé kino

Letní kino začínalo v Tyršových sadech a fungovalo tam do roku 2014, kdy začala jejich obnova. Po úpravách sadů se s návratem biografu přímo do parku už nepočítalo. Kino se tak přesunulo ke skateparku nedaleko vlakového nádraží, v roce 2017 se zase přestěhovalo ke zdymadlu a od roku 2018 je na louce naproti telefonní ústředně. Letos otevírá letní kino patnáctou sezónu.

autor: Honza Ptáček | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související