Pardubický vinařský půlmaraton omezí v sobotu dopravu ve městě

Uzavřený Wonkův most v Pardubicích

Tradiční pardubický vinařský půlmaraton startuje v sobotu. Velká část města tak bude patřit běžcům, závodníkům na handbicích a koloběžkách. Kdo se na silnice v centru nedostane, budou řidiči aut, motocyklů i trolejbusů a autobusů.

Trať závodu povede ze Smetanova náměstí Jahnovou a Bubeníkovou ulicí, přes Sakařovu, Bezdíčkovu až na ulici Husovu. Odtud bude trasa pokračovat ulicemi Mezi mosty, Labskou, Hradeckou, Studentskou, zpět po Hradecké přes most Pavla Wonky, Masarykovo náměstí a po třídě Míru a náměstí republiky do druhého kola, respektive do cílové rovinky na Pernštýnském náměstí.

Od 7 do 17 hodin bude uzavřeno Smetanovo náměstí, náměstí Republiky a Sukova třída. Masarykovo náměstí a pravý dvojpruh ulice Hradecké ve směru na Stavařov až po ulici Studentskou budou uzavřené od 9 do 16 hodin.

Ve stejném čase řidiči neprojedou ani ulicemi na trase závodu, v centru města, zavřená bude i ulice Štrosova, Dašická, Pospíšilovo náměstí a od 10 do 16 hodin bude úplné omezení dopravy také v městské části Cihelna. Celou sobotu nebude možné vjet ani na Perštýnské náměstí. Detailní informace najdete na webu pardubické radnice a dopravního podniku.

Mapa sobotního závodu

Podle organizátorů mají obyvatelé Pardubic dostatek informací. Lidé bydlící v místech, kudy závod povede, dostali do schránek leták s informacemi o uzavřených ulicích. Městský rozhlas hlásí zprávy o uzavírkách,  informace jsou na webových stránkách města a dopravního podniku. Tam jsou uvedeny i objízdné trasy, výluka se totiž týká zhruba deseti linek a to od 7 do 17 hodin.

Ředitelka závodu Míla Kalinová řekla, že celý den budou pořádek a bezpečnost zajišťovat policisté, strážníci a organizátoři, celkem asi 100 lidí.

Spustit audio

Související