Pardubičtí silničáři se připravují na zimní sezónu

27. září 2002

Pardubičtí silničáři se začali připravovat na zimní sezónu. Základem údržby je přitom nový operační plán, který je zpracován pro celé území kraje. Provozní náměstek Správy a údržby silnic Václav Ouhrabka ovšem podotkl, že připravenost je věc jedna a rozmary přírody věc druhá:

"Problém je vždy v množství přídělu sněhu a také v silách naší organizace. Samozřejmě jsme vybaveni na jakési obvyklé sněhové podmínky a pro případ kalamitních stavů nasmlouváváme dodavatelské organizace. Zkušenosti z letošního roku ukazují, že naše činnost je tak lechtivá, že Pán Bůh je vždy silnější než jsme my, protože silnice se udržovat musí v takovém rozsahu, aby byly vždy sjízdné a jestliže napadne půl metru sněhu a fouká neustále 2-3 dny silný nárazový vítr, tak pak není prakticky v lidských silách silnice ve sjízdném stavu udržet. Takže je možné, že i takové případy se stanou."

údržba silnic
autor: ba
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová