Páteční Noční linka: Kdy jste si v životě řekli: zvládnul jsem to!
Vyřešili jste problém, komplikovanou situaci, zvládli vážnou nemoc nebo jiný životní boj? Kdy jste se postavili životu a poprali s nepříjemnou situací? Co zvládne člověk sám, bez pomoci druhých? Je pomocná ruka potřeba? Kdo ji podal Vám?
Jsou situace, kdy musí člověk v životě zapojit všechny síly které má a „bojovat“. Tedy nemusí, ale chce. Protože cítí, že to v čem je už nemá smysl a nenaplňuje ho to. Odpoutat se od něčeho nefungujícího, zbytečného, něčeho co je ztrátou času i energie chce notnou dávku odvahy.
A pokud je to i vážná nemoc, odhodlání žít musí být velké. Pro zvládnutí složitých situací pomáhá i motivace. Budu se mít lépe, budu s někým, kdo za to stojí, budu si moci dělat, co chci a žít po svém. Nemusí jít vždy jen o velká rozhodnutí a velké činy. Možná vám plně stačí, že se o sebe a druhé dokážete postarat a žít slušný život, že zvládáte každý den v pohodě.
Na vaše příběhy a názory se v dnešní Noční lince z Prahy už teď těší Jitka Lukešová.
Volat do studia můžete na telefonní číslo 731 800 900 nebo psát na e-mail linka@rozhlas.cz, případně využijte webový formulář www.rozhlas.cz/linka.
Nejposlouchanější
Více z pořadu
E-shop Českého rozhlasu
Hurvínek? A s poslední rozhlasovou nahrávkou Josefa Skupy? Teda taťuldo, to zírám...
Jan Kovařík, moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Hurvínkovy příhody 5
„Raději malé uměníčko dobře, nežli velké špatně.“ Josef Skupa, zakladatel Divadla Spejbla a Hurvínka