Páteční Noční linka: Poradí si ženy chlapskými pracemi a muži s ženskými?

26. listopad 2021

Dokážete si, dámy, poradit s tím, co hravě zvládá váš partner, manžel? Jste manuálně zručné? Co všechno z takzvaně chlapských prací dovedete? Když se vám něco rozbije, porouchá, dokážete si to opravit? A vy, pánové, zvládli byste ženské práce, jako vaření, praní, žehlení nebo třeba velký úklid? A jste pro tradiční rozdělení na mužské a ženské práce, nebo preferuje vzájemnou pomoc?

Pokud ženy zůstanou samy, mnohdy jim nezbývá nic jiného, než se statečně poprat i s chlapskými pracemi. Znám šikulky, které hravě zvládnou vyměnit pneumatiky u aut, opravit kotel na paliva, když jim vypoví službu. Jiné se netrápí, mají v kontaktech zručné řemeslníky, nebo využívají služeb ochotného souseda nebo hodinového manžela.

A určitě je také celá řada šikovných mužů, kteří mají například smysl pro pořádek a nevadí jim uklízet, nebo se rádi realizují v kuchyni. Kterou z činností, tak zvaně patřících spíše opačnému pohlaví, bravurně zvládáte vykonávat vy? A jste pro tradiční rozdělení na mužské a ženské práce, nebo preferuje vzájemnou pomoc?

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.