Pátek: Sami sobě módním tvůrcem

21. únor 2014

Navrhli jste si někdy, nebo dokonce svépomocí vyrobili nějaký kus oděvu? Naučili jste se zacházet s šicím strojem či pletacími jehlicemi a snažili se doplnit svůj šatník o kousky, které jen tak někdo nemá? Snažili jste se někdy oblékat se trochu jinak než všichni kolem vás a krom fantazie do toho zapojili i vlastní ruce? Myslíte, že tohle módní tvoření jen jen doménou žen, nebo jim v tom my, muži, můžeme zdatně konkurovat?

21. února 1842 získal John Greenough v USA patent na šicí stroj. Kdo se ho naučil ovládat, byl v jistých časech doslova na roztrhání, protože co nebylo v obchodech, to se vyrábělo v domácnostech. A výhodou byla alespoň špetka talentu, jaký má třeba Hubert de Givenchy (narozený 21. února 1927), protože vymyslet nějakou neotřelou módní kreaci se také cenilo a cení.


autor: David Hamr
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Kolekce krátkých rozhlasových her přinášejících nová dobrodružství Sherlocka Holmese a Dr. Watsona.

Jiří Hošek, bývalý zpravodaj Českého rozhlasu

15 případů Sherlocka Holmese

15 případů Sherlocka Holmese II.

Koupit

15 skvělých klasických případů Sherlocka Holmese, Případ Codex Euricianus, Případ s Lví hřívou, Případ s motýly Hilesia, Případ s Homo ludens a další v podání vynikajícho Miloše Kopeckého a neméně báječho sekundanta Vladimíra Ráže.