Permanentní make-up je dobře udělaný, když to okolí nepozná

8. září 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy kosmetika

„Tobě to dnes sluší. Jsi úžasně namalovaná.“ Když tohle řeknete kamarádce, která si nechala udělat permanentní make-up, určitě ji to potěší. A její kosmetičku dvojnásob.

Tento kosmetický zásah by měl být přirozený a nenásilný. Právě takový, aby okolí nepoznalo, že se na vašem obličeji něco uměle změnilo.Pardubická kosmetička Dana Voženílková se věnuje této technice už 17 let. A všímá si, že se ženy stále více zajímají o nové metody, včetně těch invazivních.

„Pokud uvažujete o permanentním make-upu, je dobré začít obočím. Často ženy žasnou nad tím, co dokáže výraznější obočí udělat s celým obličejem. Nejčastěji si nechávají prostřednictvím permanentního make-upu vytvořit oční linky, korigovat tvar obočí nebo rtů. O tuto proceduru se zajímají hlavně ženy od padesátky nahoru. Je to doba, kdy naše přirozené barvy začínají blednout. Cílem je alespoň částečně zastavit čas,“ říká Voženílková.

Permanentní make-up v praxi

Kosmetička jehličkou vpravuje pod kůži pigment, a to těsně pod její povrch. Cibulka chloupků by měla být hlouběji než jehlička s pigmentem. Kosmetička pak stínuje místa, kde chybí přirozené zabarvení nebo v případě obočí chloupky.

„Nejprve je třeba se domluvit se zákaznicí, jak by mělo obočí vypadat. V současnosti je v módě spíše širší a přirozené obočí. Ale záleží hlavně na tom, jak to konkrétní žena cítí. Nejprve obočí namaluju tak, aby byla zákaznice spokojená. Když je tvar obočí vystínován, jde se na jehličky,“ popisuje svou práci Dana Voženílková.

Jehličky musí být sterilní a kvalitní, raději si to zkontrolujte

Levnější jehličky, kterými se provádí permanentní make-up, jsou samozřejmě také na trhu, ale po chvíli se otupí a roztrhají kůži. Takové zranění se může hojit i dva týdny. Pokud kosmetička přímo před vámi nerozstřihne obal, ve kterém jsou sterilní jehličky, mějte se na pozoru. Čím kvalitnější nástroje, tím méně celý zásah bolí.

přírodní kosmetika

Také pigmenty, které se vpravují pod kůži, jsou různé kvality. A do třetice. Rozhodně byste se měli zajímat o to, jestli má kosmetička certifikát z kurzu akreditovaného ministerstvem a jestli používá pigmenty atestované Státním zdravotním ústavem.

Kdo by chtěl mít obočí do modra, do růžova

Informujte se u kosmetičky, s jakými pigmenty pracuje. Dobrá kosmetička by vám měla být schopná říct složení pigmentů, které používá. Pokud jsou kvalitní, jsou samozřejmě dražší, ale vyplatí se to.

Pigmenty se zabarví do takového odstínu, který odpovídá vašemu přirozenému pigmentu. Proto se nemůže u jemné blondýnky stát, že bude mít po permanentním make-upu černé obočí jako havran. Také oční linky se zabarví do barvy očí. Takže pokud máte oči modré, původně tmavé linky se zabarví do šedomodra.

Kdo by nechtěl mít plné a krásné rty

I takové dokáže permanentní make-up vytvořit. Je důležité správně vybírat pigmenty. Když si namalujete širokou a tmavou konturu kolem rtů, tak se vám rozhodně nezvětší. Mnohem lepší a přirozenější je, když vyberete slabou konturku tón v tónu a vyplníte rty jen leskem. Objem rtů se pak nenásilně zvětší. Zejména po padesátce se rtová červeň rozpouští a mizí. Proto jsou červeně tón v tónu ideální.

Jak dlouho trvá celá procedura

„Nejprve si se zákaznicí odsouhlasíme tvar obočí. Potom místo, kam budu píchat jehličky, umrtvím. A to tak, že ho potřu gelem a nechám působit asi deset minut. Samotné stínování obočí trvá asi třicet až čtyřicet minut. Celá akce je hotová asi za hodinu. A je dobré celý proces zkontrolovat. Za šest týdnů přijdete na kontrolu. To je čas, kdy se umělé pigmenty přizpůsobují vašim vlastním, takže vidím, jak to zákaznici sedlo,“ vysvětluje Dana Voženílková.

autor: jsl
Spustit audio