Plýtvání jídlem je dnes běžné, proto vás naučíme, jak použít starý chleba

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Chléb

Před sto lety se jídlem rozhodně neplýtvalo. Dojedl se každý kousek chleba, než se upekl čerstvý. Dnes je to ale jinak.

Pokud nechováte králíky nebo slepice, které si něm ještě mohou pochutnat, často končí v popelnici. Ale i starší chleba se dá báječně využít. Například na chlebovou strouhanku.

Chleba jen nalámejte na menší kousky a rozmixujte. Použít se dá všude tam, kde strouhanka bílá, a ještě s ní můžete zahustit omáčku nebo guláš.

A výborné jsou z chlebové strouhanky také noky do polévky. Strouhanku smíchejte s vejcem, ochuťte solí a pepřem, přidejte prolisovaný česnek a čerstvé nebo sušené bylinky. Použít můžete majoránku a petržel. Vzniklou tuhou hmotu odkrajujte lžící a vkládejte do vroucí polévky. Chlebovou strouhanku je dobré mít vždy po ruce, šetří čas i peněženku. Tak ji vyzkoušejte.

autor: Iva Hüttnerová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová