Podnikavé ženy Pardubického kraje se nevzdávají. Vzájemná podpora je pro ně teď zásadní

11. prosinec 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Bílá svatební košile z produkce Ivany Beránkové

Podnikavé ženy Pardubického kraje se před třemi lety spojily a vznikl spolek, který dnes sdružuje asi osmdesát drobných podnikatelek. Dvě z nich – Tereza Všetečková a Ivana Beránková - si přišly popovídat do Radioporadny o tom, jak důležité je pro ně v této těžké době sdílet své osobní zkušenosti s ostatními „podnikavkami“.

Například Ivana Beránková pokračuje v rodinné tradici. Šije luxusní košile, kravaty, vázanky a další oblečení vhodné ke slavnostním příležitostem. Koronavirová krize se Ivany a její firmy dotkla velmi bolestně. Obchody byly uzavřené a svatby a další společenské události pozastaveny. Přesto se podnikatelka nevzdává a své zboží, které má dobrý zvuk i v zahraničí, nabízí alespoň přes e-shop, stejně jako mnoho dalších. O své práci ale mluví s velkým zápalem a přidává i pár dobrých rad, které se týkají výběru kvalitní košile.

Jak poznáme kvalitní košili?

„Důležité je podívat se na složení látky. Doporučuji české bavlněné výrobky. Dnes už nemusíte vybírat bavlnu s příměsí umělé tkaniny proto, aby se košile nemačkala. Už umíme vyrobit bavlněné košile, které mají nemačkavou úpravu. Jsou na to různé technologie,“ vysvětluje Ivana Beránková. A dodává, že je důležité prát košile v pračce s pomalými otáčkami a po vyprání je vyvěsit na ramínko, rozhodně nedávat do sušičky.

Světlo na konci tunelu

Barvy roku 2021 podle Pantone. Šedá jako tepláky, žlutá jako naděje

Pantone Color Institut vyhlásil pro rok 2021 dvě barvy. Šedou a žlutou. Týká se to nejen oblečení, ale i celkového světového designu. A proč právě tyto dvě barvy?

Šedá symbolizuje tento rok, třeba barvu tepláků, které jsme nosili na homeoffice. Žlutá barva, to je barva naděje a světlejších dnů, které nás snad v roce 2021 čekají,“ uzavírají Tereza Všetečková a Ivana Beránková ze spolku Podnikavých žen Pardubického kraje.

Spustit audio

Související

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Víte, kde spočívá náš společný ukrytý poklad? Blíž, než si myslíte!

Jan Rosák, moderátor

slovo_nad_zlato.jpg

Slovo nad zlato

Koupit

Víte, jaký vztah mají politici a policisté? Kde se vzalo slovo Vánoce? Za jaké slovo vděčí Turci husitům? Že se mladým paním původně zapalovalo něco úplně jiného než lýtka? Že segedínský guláš nemá se Segedínem nic společného a že známe na den přesně vznik slova dálnice? Takových objevů je plná knížka Slovo nad zlato. Tvoří ji výběr z rozhovorů moderátora Jana Rosáka s dřívějším ředitelem Ústavu pro jazyk český docentem Karlem Olivou, které vysílal Český rozhlas Dvojka.