Podnikavé ženy Pardubického kraje se nevzdávají. Vzájemná podpora je pro ně teď zásadní

11. prosinec 2020

Podnikavé ženy Pardubického kraje se před třemi lety spojily a vznikl spolek, který dnes sdružuje asi osmdesát drobných podnikatelek. Dvě z nich – Tereza Všetečková a Ivana Beránková - si přišly popovídat do Radioporadny o tom, jak důležité je pro ně v této těžké době sdílet své osobní zkušenosti s ostatními „podnikavkami“.

Například Ivana Beránková pokračuje v rodinné tradici. Šije luxusní košile, kravaty, vázanky a další oblečení vhodné ke slavnostním příležitostem. Koronavirová krize se Ivany a její firmy dotkla velmi bolestně. Obchody byly uzavřené a svatby a další společenské události pozastaveny. Přesto se podnikatelka nevzdává a své zboží, které má dobrý zvuk i v zahraničí, nabízí alespoň přes e-shop, stejně jako mnoho dalších. O své práci ale mluví s velkým zápalem a přidává i pár dobrých rad, které se týkají výběru kvalitní košile.

Jak poznáme kvalitní košili?

„Důležité je podívat se na složení látky. Doporučuji české bavlněné výrobky. Dnes už nemusíte vybírat bavlnu s příměsí umělé tkaniny proto, aby se košile nemačkala. Už umíme vyrobit bavlněné košile, které mají nemačkavou úpravu. Jsou na to různé technologie,“ vysvětluje Ivana Beránková. A dodává, že je důležité prát košile v pračce s pomalými otáčkami a po vyprání je vyvěsit na ramínko, rozhodně nedávat do sušičky.

Světlo na konci tunelu

Pantone Color Institut vyhlásil pro rok 2021 dvě barvy. Šedou a žlutou. Týká se to nejen oblečení, ale i celkového světového designu. A proč právě tyto dvě barvy?

Šedá symbolizuje tento rok, třeba barvu tepláků, které jsme nosili na homeoffice. Žlutá barva, to je barva naděje a světlejších dnů, které nás snad v roce 2021 čekají,“ uzavírají Tereza Všetečková a Ivana Beránková ze spolku Podnikavých žen Pardubického kraje.

Spustit audio

Související