Premiéra Pardubického Polévkování: Dostanete dršťkovou i trhanou holubičku

Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Thajská polévka Tom Kha Gai

Je to nový gastronomický festival, který by se mohl stát tradicí. Organizátoři si na sobotu 25. ledna mezi 10. a 18. hodinou zarezervovali náměstí Republiky ve směru od divadla ke Grandu. Lidi zahřejí polévkami.

„Inspiraci jsme si vzali v Praze a Plzni, kde už je festival velmi populární. Zkoušíme první ročník a uvidíme, kolik návštěvníků přijde,“ říká Tomáš Reisinger.

S masem i bez

Nabídka potvrzených polévek vypadá pestře. Je tam třeba bezlepková veganská fialová zelňačka a zároveň zabijačková lesní polévka se zvláštním kořením. Nechybí ani Francouzská cibulačka, koprovka, Tom Kha Gai, dýňový krém, kukuřičná polévka s kokosovým mlékem, husí kaldoun se špekovými knedlíky, indický Dhál Royal, Everest hot soup, Irská gulášovka s trhanou hovězí holubičkou i celerový krém s hruškami a lanýžem.

Francouzská cibulačka s toustem

Návštěvníci se můžou těšit taky na dršťkovou polévku, kulajdu, česnečku, boršč anebo polévku z pečených rajčat sypanou balkánským sýrem. Ochutnat se dají různé burgery, quesadilla, žebra, pečivo z pekáren, makronky a podobně.

Polévky si lidé budou moci odnést v uzavíratelných nádobách. Připravené budou i degustační verze. Akce se zúčastní restaurace, bistra a neziskové organizace z celé republiky.

Spustit audio
autor: Jakub Malý

Odebírat podcast

Související