Retroměstečko v Pardubicích - zavzpomínejte a laďte náš přímý přenos

1. říjen 2016

Po roce si v Pardubicích přijdou na své milovníci vojenské, policejní a hasičské techniky. Návštěvníci akce s názvem Retroměstečko se vydají do minulosti, čeká je ale i současnost.

Hlavní část akce se koná 1. října v sobotu a 2. října v neděli v bývalých kasárnách T.G.M. na pardubickém Skřivánku. Víkendové akci bude předcházet páteční Plavení Labe u mostu Pavla Wonky v Pardubicích. K vidění tam bude sedmnáctitunový obojživelný transportér PTS-10.

Co bude k vidění v sobotu a v neděli?

  • veteránské kluby, celníci, kluby vojenské historie, kynologové
  • prezentace "dakarských" motocyklů
  • multicar show
  • vězeňská služba české republiky a její akční ukázka – zásah proti vzpouře ve věznici
  • tankodrom, mini-tanky, rallye
  • zábavná hra pro děti, která je provede po stanovištích
  • koncerty, ohňostroj

Děti do výšky 150 centimetrů mají vstup zdarma, pro odrostlejší je vstupné 190 korun, pro starší 65 let 100 korun. Akce začíná po oba dny vždy v 9 hodin. Sobotní program skončí po večerním doprovodném programu ve 23 hodin. V neděli ve 22 hodin.

Český rozhlas nabídne z Retroměstečka hodinové živé vysílání. Nalaďte si nás v sobotu odpoledne po 14. hodině a poslouchejte přímé reportáže moderátorů Jany Kudyvejsové a Miroslava Hrubana. Na místě nebude chybět ani náš propagační stan. Zastavte se u nás, připravili jsme soutěže pro děti a také naše Rozhlasové noviny.

autor: nov
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Procházet se vesmírem a dotýkat se hvězd je možné i ve svěrací kazajce…

Jan Pokorný, moderátor

Jack London Tulák po hvězdách

Tulák po hvězdách

Koupit

Vězeň Darrell Standing, původně profesor agronomie, byl za vraždu svého kolegy odsouzen na doživotí. Pět let pak strávil ve tmě v samovazbě, dost často i ve svěrací kazajce.