Rok 1965: Zvítězili Helena Vondráčková a Karel Gott

27. červen 2020
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Helena Vondráčková

V roce 1964 získala Helena Vondáčková prvního Zlatého slavíka ve své kariéře. Hitem roku se stala píseň Cesta rájem.

Rok 1965 mají v rodném listě například herci Martin Dejdar, Václav Kopta, Jan Šťastný, Michal Suchánek nebo Petr Rychlý. Sportovci Dominik Hašek, Helena Suková i Bomber Tomáš Skuhravý, a i ti jejichž jména se v budoucnu ve slavičí anketě objeví Anna K, Kamil Střihavka, Josef Vojtek a hlavně i v anketě popularity velice úspěšný Petr Muk.

A v anketě Zlatý Slavík je to teprve podruhé v historii, kdy se hlasuje zvlášť pro zpěvačky a pro zpěváky.

Zatím, co o rok dříve se Helena Vondráčková jako nováček a vítězka soutěže Hledáme nové talenty nedostala mezi tři nejpopulárnější a skončila čtvrtá, teď už je miláčkem národa. Je Zlatou slavicí 1965.

Karlu Gottovi vyšlo v roce 1965 album pod stejným názvem "Zpívá Karel Gott" a byla to jeho první samostatná LP. Díky ní získává svého třetího Zlatého slavíka v kariéře.

autoři: Martin Hrdinka , JMys
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová