Role paškálu při velikonoční vigilii, Světové muzeum Biblí v Jablunkově a stravování jako v Zambii

26. březen 2016
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Biskup Václav Malý noří velikonoční svíci do křestní vody

Pořekadlo „vzít si někoho na paškál“ je známé. Co to ale paškál je a že hraje velkou roli při velikonoční vigilii na Bílou sobotu, povíme v Mezi nebem a zemí v sobotu 26.3. Mapy, atlasy, historické přehledy, hudební nástroje nebo fotografie i to je – kromě exponátů Biblí a křesťanské literatury – k vidění ve Světovém muzeu Biblí v Jablunkově.

Jaké to je stravovat se jeden den jako chudý obyvatel Zambie? To zjišťují zájemci během března v rámci projektu Salesiánské Asociace Dona Boska. A velikonoční zamyšlení bude tentokrát od katolické teoložky Lucie Kolářové.

autoři: Romana Kubicová , dkf , Martina Pelcová , Adam Šindelář , Magdaléna Trusinová , Lucie Kolářová
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Historická detektivka z doby, kdy byl hrad Zlenice novostavbou. Radovan Šimáček jako průkopník žánru časově předběhl i Agathu Christie!

Vladimír Kroc, moderátor

Zločin na Zlenicích hradě

Zločin na Zlenicích hradě

Koupit

Šlechtici, kteří se sešli na Zlenicích, aby urovnali spory vzniklé za vlády Jana Lucemburského, se nepohodnou. Poté, co je jejich hostitel, pan Oldřich ze Zlenic, rafinovaně zavražděn, tudíž padá podezření na každého z nich. Neunikne mu ani syn zlenického pána Jan, jemuž nezbývá než doufat, že jeho přítel Petr Ptáček celou záhadu rozluští...