Schované sanitky. Ústí nad Orlicí postavilo clonící stěnu podél urgentního příjmu
Radnice v Ústí nad Orlicí nechala postavit clonící stěnu podél nové budovy urgentního příjmu Orlickoústecké nemocnice v ulici Jana a Josefa Kovářů. Obyvatelé z okolní rodinné zástavby si opakovaně stěžovali na zhoršení životních podmínek, mimo jiné na hluk a světlo z provozu sanitek.
Krajský úřad v Pardubicích jejich odvolání proti umístění stavby v minulosti opakovaně zamítal, výstavby se nakonec ujalo město. Clonící stěnu tvoří ocelová nosná konstrukce s dřevěnou výplní, její celková délka je 40 metrů. Doplněna bude ještě vhodnou zelení.
„Město občanům vyšlo vstříc, poskytlo část svých pozemků a výstavbu protihlukové a vizuální clony mezi ulicí Kovářů a centrálním příjmem realizovalo,“ uvedla radnice v tiskové zprávě. Kraj dlouho poukazoval na to, že pro postavení stěny nemá dostatek místa, protože podél ulice vedou inženýrské sítě.
Stavba za téměř 900 000 korun navázala na celkovou rekonstrukci ulice včetně inženýrských sítí, která skončila v loňském roce a městskou kasu stála 15,5 milionu korun. Město na rekonstrukci ulice Jana a Josefa Kovářů, poničenou dopravou během výstavby urgentního příjmu, a výstavbu stěny získalo od Pardubického kraje dotaci tři miliony korun.
Mohlo by vás zajímat
Nejposlouchanější
Zprávy z iROZHLAS.cz
-
Pro Ukrajinu už vybrala téměř milion dolarů. ‚Dokud tu budou Rusáci, budu tu taky,‘ říká Čechoameričanka
-
Policie navrhla obžalovat Pekárnu Zelená louka kvůli stamilionové dotaci na lepší toastový chléb
-
Právník: Ústavní soud může určit vztah mezi prezidentem a vládou. Možná toho se aktéři bojí
-
PRŮZKUM: Více než čtvrtina Čechů má financování veřejnoprávních médií státem za ovládnutí