Silnice v Pardubickém kraji jsou pod sněhem. Jízdu komplikuje ledovka i polámané stromy

14. leden 2021 08:10
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Řidiči mají v některých úsecích problém udržet auto na vozovce

Všechny silnice v Pardubickém kraji pokrývá sníh, a to i v níže položených oblastech. Někde se vlivem větru tvoří sněhové jazyky. Kvůli spadlým stromům je uzavřena část silnice třetí třídy Letohrad - Mistrovice.

Se sněhovými jazyky musí řidiči počítat v okolí Hlinska, Skutče a dalších míst na Chrudimsku, u Lanškrouna, mezi Svitavami a Poličkou, Žamberka a v Železných horách.

Borohrádek: pozor v lesích

Státní silnice I/11 přes Suchý vrch je sjízdná se sněhovými řetězy. Pod tíhou sněhu jsou na Pardubicku a Rychnovsku ohnuté stromy na úsecích silnic Borohrádek - Horní Jelení, Bělečko - Vysoké Chvojno a Vysoké Chvojno - Borohrádek.

Trhová Kamenice: ledovka

Počasí působí v některých místech dopravní problémy. Na silnici I/37 u Trhové Kamenice na Chrudimsku směrem na Rohoznou je ledovka, v kopci uvízly kamiony.

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji většinou zataženo, hlavně ve východní části foukal nárazový vítr. Často sněžilo nebo se vyskytovaly sněhové přeháňky. Teploty se pohybovaly od minus pěti do minus jednoho stupně.

autoři: Honza Ptáček , Josef Ženatý | zdroj: ČTK
Spustit audio

Související