Šmejdi mění důchodcům zámky. Až za 17 tisíc

28. květen 2015

"Šmejdi" zase řádí. Poslední případ řeší pardubická policie, která má teď spadeno na podvodníky s dveřními zámky. Ti napálili hned několik seniorek z Pardubic.

Vydávali se totiž za zástupce správy domu a za výměnu zámku pod záminkou zvýšení bezpečí inkasovali nehorázné peníze.

Pachatel si vybírá hlavně osoby seniorského věku, zazvoní u jejich dveří s tím, že je zastupitelem společenství vlastníků a přišel, aby je ochránil před zloději. Tvrdí, že v domě došlo už k několika případům krádeží, kdy zloději vnikli dovnitř přes nekvalitní zámky.

Neoprávněně i jménem společenství vlastníků nabízí nový, mnohem bezpečnější zámek za několik tisíc korun, který zajistí daleko větší ochranu před případným vloupáním.


Policie žádá o pomoc
Máte-li jakékoliv informace, které by pomohly neznámého pachatele zastavit, kontaktujte pardubické policisty buďto prostřednictvím linky 158, nebo můžete využít telefon tiskové mluvčí s číslem 724 02 55 70.

Policie v Pardubickém kraji eviduje 4 případy podvedených žen ve věku 84 - 90 let. Jedna z nich zámek zakoupila za téměř neuvěřitelných 17.500 korun, další zaplatila 11.000 korun, třetí 4.200 a čtvrtá žena přišla o 2500 korun.

Jen podvedené ženy, které se policii přihlásily, tak přišly celkem o 35.500 korun. Není vyloučené, že poškozených je daleko více. V tuto chvíli policie pátrá po neznámém muži, který tímto způsobem připravil starší obyvatelky Pardubic o několikatisícové částky.

autoři: pta , wol
Spustit audio