Smetanova Litomyšl nabídne celkem 18 pořadů

21. červen 2002

44. ročník Smetanovy Litomyšle nabízí i letos mnoho hudebních zážitků. Mezinárodní operní festival potrvá do 30. června a návštěvníci mohou shlédnout celkem 18 pořadů. Umělecký ředitel této hudební přehlídky Vojtěch Stříteský je s dramaturgií letošního ročníku spokojen:

"Festival přináší široké spektrum pohledu na klasickou hudbu, na své si přijdou i milovníci hudby instrumentální, orchestrální, hudby menších žánrů, komorní. Skutečně mohu říci, že od těch velkých 250 členných operních ansáblů, které k nám přijíždějí letos, např. Státní opera Praha, Janáčkova opera národního divadla v Brně. Máme celou řadu špičkových orchestrů, vynikající sbory a samozřejmě celou škálu vynikajících sólistů pěveckých - Gabrielu Beňačkovou, Ivana Kusnjera, několika násobného držitele Thálie."

Více informací o festivalu neleznete zde.

smetanova litomyšl - G.Puccini - Tosca 1996
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Sestru se mi nikdy nepodařilo dočíst. Citlivého člověka jsem poslechla až do konce.

Iva Jonášová, šéfredaktorka Radia Wave

citlivy_clovek.jpg

Citlivý člověk

Koupit

Nový román českého básníka, prozaika, překladatele a publicisty, ve kterém se prolínají groteskní a tragické prvky a který vypráví příběh ze žhavé současnosti. Jáchym Topol získal za tento titul Státní cenu za literaturu.