Sobotní Noční linka: Zažili jste lidskou pomoc a solidaritu? Jako potřební, nebo jako pomáhající?

26. červen 2021

Ve čtvrtek v noci tísícům lidem na Jižní Moravě ničivý živel vzal střechu nad hlavou a obrátil dosavadní život naruby. Okamžitě se zvedla vlna solidarity, podobně jako například při řadě ničivých povodní, které Česko postihly v minulosti. Zažili jste i vy na vlastní kůži lidskou pomoc a solidaritu, na kterou nikdy nezapomenete? Při jaké příležitosti to bylo a kdo vám pomohl? Nebo jste byli v pozici těch, kteří nezištně pomáhali druhým?

Pomáhejte s námi - pod tímto názvem spouštíme mimořádný charitativní projekt Českého rozhlasu a Nadačního fondu Českého rozhlasu. Tisícům lidí na jižní Moravě se během pár okamžiků po úderu tornáda a silných bouřkách změnil život. Často jen v tričku a šortkách vyběhli na ulici poté, co tornádo večer poničilo jejich dům. Zmizely střechy, některé stěny a okna. A už se do něj nemohou vrátit. O osudu stovek domů rozhodnou v následujících hodinách a dnech statici. A právě všem takto zasaženým lidem je určena naše pomoc. Přispějte prosím i vy...

Sbírku pod vedením Nadačního fondu Českého rozhlasu najdete na stránce www.pomahejtesnami.cz

Spustit audio

Více o tématu

E-shop Českého rozhlasu

Kdo jste vy? Klára, nebo učitel?

Tereza Kostková, moderátorka ČRo Dvojka

jak_klara_obratila_na web.jpg

Jak Klára obrátila všechno vzhůru nohama

Koupit

Knížka režiséra a herce Jakuba Nvoty v překladu Terezy Kostkové předkládá malým i velkým čtenářům dialogy malé Kláry a učitele o světě, který se dá vnímat docela jinak, než jak se píše v učebnicích.