Speciální vysílání z Galerie Vinohradská 12 v Praze!

3. říjen 2014

V pondělí 15. září 2014 byla slavnostně otevřena Galerie Vinohradská 12 v suterénu historické budovy Českého rozhlasu na pražských Vinohradech. Prostor slouží pro setkávání posluchačů při veřejných nahrávkách, nejrůznějších posleších zajímavých rozhlasových nahrávek, přednáškách apod. Jeho součástí je i historická expozice z dějin rozhlasového vysílání.

Prostor galerie má čtyři části - vstupní prostor, výstavní prostor, historickou expozici a konferenční sál pro 60 lidí. Vstupní prostor slouží pro vernisáže, setkání apod., ve výstavním prostoru se budou po měsíci měnit výstavy obrazů, fotografií, kreseb apod. V současnosti je zde vystaven soubor 10 originálních kreseb malovaných kombinovanou technikou sochaře a malíře Jiřího George Velingera „Vidím, co slyším“.

Historická expozice ve druhé části prostor zahrnuje časovou osu vývoje rozhlasového vysílání, vitríny a police s exponáty - vývoj záznamového materiálu v rozhlase, vývoj záznamové techniky, historické radiopřijímače, tiskoviny (historické časopisy, koncesní listiny, křestní listy pořadů apod.), nejrůznější artefakty z rozhlasové historie (např. hledačka, červené světlo). Součástí budou fotoknihy z historie rozhlasu - ředitelé rozhlasu, budovy, studia, známé osobnosti za mikrofonem apod.

Galerie Vinohradská 12

Konferenční sál bude sloužit pro veřejné poslechy rozhlasových děl, natáčení a vysílání různých kontaktních pořadů a veřejná předčítání. Rovněž se zde budou setkávat členové klubů jednotlivých stanic, Svoji prohlídku Českého rozhlasu zde budou zahajovat všechny kolektivy, které přijdou na exkurzi.

Český rozhlas Hradec Králové a Český rozhlas Pardubice budou v pátek 3. října 2014 dopoledne od 9:00 do 12:00 vysílat právě z prostor Galerie Vinohradská 12 v Praze. Přivítá generálního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana a spoustu dalších zajímavých hostů.

Těšíme se na Vás!


Zvětšit mapu
autor: KLO
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Starosvětské příběhy lesníků z časů, kdy se na Šumavě ještě žilo podle staletých tradic.

Václav Žmolík, moderátor

Karel Klostermann Ze světa lesních samot

Ze světa lesních samot

Koupit

Román klasika české literatury zobrazuje dramatické změny poměrů na česko-bavorském pomezí v posledním čtvrtletí 19. století, kdy ustálený životní řád "světa lesních samot" narušila živelná katastrofa.