Speciální vysílání z Galerie Vinohradská 12 v Praze!

3. říjen 2014

V pondělí 15. září 2014 byla slavnostně otevřena Galerie Vinohradská 12 v suterénu historické budovy Českého rozhlasu na pražských Vinohradech. Prostor slouží pro setkávání posluchačů při veřejných nahrávkách, nejrůznějších posleších zajímavých rozhlasových nahrávek, přednáškách apod. Jeho součástí je i historická expozice z dějin rozhlasového vysílání.

Prostor galerie má čtyři části - vstupní prostor, výstavní prostor, historickou expozici a konferenční sál pro 60 lidí. Vstupní prostor slouží pro vernisáže, setkání apod., ve výstavním prostoru se budou po měsíci měnit výstavy obrazů, fotografií, kreseb apod. V současnosti je zde vystaven soubor 10 originálních kreseb malovaných kombinovanou technikou sochaře a malíře Jiřího George Velingera „Vidím, co slyším“.

Historická expozice ve druhé části prostor zahrnuje časovou osu vývoje rozhlasového vysílání, vitríny a police s exponáty - vývoj záznamového materiálu v rozhlase, vývoj záznamové techniky, historické radiopřijímače, tiskoviny (historické časopisy, koncesní listiny, křestní listy pořadů apod.), nejrůznější artefakty z rozhlasové historie (např. hledačka, červené světlo). Součástí budou fotoknihy z historie rozhlasu - ředitelé rozhlasu, budovy, studia, známé osobnosti za mikrofonem apod.

Galerie Vinohradská 12

Konferenční sál bude sloužit pro veřejné poslechy rozhlasových děl, natáčení a vysílání různých kontaktních pořadů a veřejná předčítání. Rovněž se zde budou setkávat členové klubů jednotlivých stanic, Svoji prohlídku Českého rozhlasu zde budou zahajovat všechny kolektivy, které přijdou na exkurzi.

Český rozhlas Hradec Králové a Český rozhlas Pardubice budou v pátek 3. října 2014 dopoledne od 9:00 do 12:00 vysílat právě z prostor Galerie Vinohradská 12 v Praze. Přivítá generálního ředitele Českého rozhlasu Petera Duhana a spoustu dalších zajímavých hostů.

Těšíme se na Vás!


Zvětšit mapu
autor: KLO
Spustit audio

E-shop Českého rozhlasu

Tohle není povídání na dobrou noc, k zamyšlení určitě.

Jan Pokorný, ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu a moderátor

tata.jpg

Tata a jeho syn

Koupit

Autorské povídky známého divadelníka a spisovatele A. G. v jeho vlastním podání. Tata a jeho syn je sbírkou úsměvných příběhů na motivy skutečných událostí, ovšem ve skutečných kulisách a především ve skutečné době.