Sportovní park Pardubice: 50 disciplín pro všechny generace

Multifunkční hřistě v popředí lanovka
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Multifunkční hřistě v popředí lanovka

Na devět dní se pardubický park Na Špici promění v jedno velké sportoviště. Od 12. do 20. srpna ho zaplní 16 stálých a 7 variabilních stanovišť, kde si zájemci vyzkouší asi 50 druhů různých sportů. Projektový manažer Sportovního parku Pavel Stara přišel do studia s pozvánkou pro posluchače.

I letos budou držitelé hrací karty, kterou lze zakoupit přímo na místě nebo v infocentru u Zelené brány, sbírat záznamy o splnění jednotlivých disciplín. Za zdolání 12 sportovních stanovišť získají diplom, za sportování na 16 stanovištích rovnou krásnou dřevěnou medaili. Hrací karta přináší držitelům i další výhody jako volný vstup na kvalifikaci na Velkou pardubickou.

Sport od rána do večera

Každodenní program parku začne v 9 hodin, ale nedočkaví zájemci se můžou zapojit do ranní rozcvičky nazvané „Vstávejte s parkem“, která startuje už v 8 hodin. Samotná stanoviště se budou uzavírat již v 18 hodin. Následovat bude část nazvaná „Usínejme s parkem“. Ta se bude konat každý večer od 18:30 hodin a určena bude zejména rodičům s dětmi.

Ve Sportovním parku bude možné vyzkoušet snad každý známý sport, od plavání přes kick box až po míčové hry. Ale zájemci se můžou zapojit i do stále populárnějšího paddle boardingu a dalších méně obvyklých disciplín.

Nejenom sportovní vyžití

V době konání Sportovního parku Pardubice se zároveň bude ve městě dít celá řada kulturních a společenských akcí. Hned první víkend se bude konat Festival chutí, vůní a řemesel a FRIENDS FEST. Závěrečný víkend bude patřit velkému folkovému festivalu Pernštejnská fortuna a III. kvalifikaci na Velkou pardubickou.

Manažer pardubického olympijského parku Pavel Stara

Každý večer v průběhu konání akce bude možné příjemně zakončit sledováním filmů v Pardubickém letním kině Pernštejn. Těšte se znovu na různé workshopy a exhibice, koncerty i animační programy. Součástí akce je i letos masový běh a in-line bruslení, streetbalový turnaj a další sportovní i jiné aktivity.

Slavnostní zahájení Sportovního parku bude už v pátek 11. Srpna od 18:30 hodin v areálu zámku Pardubice, kde na návštěvníky čeká vystoupení Vem Camará capoeira Pardubice a pak budou následovat koncerty skupin Plující a Sabrage.

Denní program Sportovního parku Pardubice (12. – 20. Srpen 2017)
  • 08:00 až 09:00 Vstáváme s parkem 
  • 09:00 až 18:00 Otevření parku (15 stálých sportovišť, 7 variabilních sportovišť, Science point)
  • 18:30 až 19:30 Usínáme s parkem