Starci na chmelu vezou do Skutče novou tradici. Chytne se tam muzikál?

3. prosinec 2019
Podcasty, rozhovory, příběhy Další podcasty, rozhovory a příběhy Závěrečný potlesk premiéry muzikálu Starci na chmelu v Moravském divadle Olomouc.

Město slaví 730 let od první písemné zmínky. Mezi gratulanty letos byli Jaromír Nohavica, skupina Olympic anebo Lucie Bílá s Petrem Maláskem. Taky ve Skutči připomínali sto let tamního fotbalu.

Do Vánoc ještě chystají několik akcí včetně koncertu pěveckého sboru Rubeš anebo živého betléma organizovaného skauty. „Zájem o kulturu roste. Třeba během jednoho dne jsme prodali přes 350 abonentek na divadlo,“ říká Lenka Frídlová z městského úřadu.

Jarní festival láká už v prosinci

Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. To je pro změnu akce plná muziky. Rok 2020 ji má v kalendáři od 22. března do 17. května. „Velmi oblíbená jsou vystoupení na zimním stadionu. Jeden projekt vznikl ve spolupráci Martina Kumžáka a Dashy. V programu Dasha symphony zazní koncertní provedení světově známých popových písní. Rocksymphony zase nabídne energií nabitý projekt rockové a klasické hudby. Vystoupí třeba Marta Jandová a Václav Noid Bárta.“

Za první den předprodeje podle starosty Skutče Pavla Bezděka zmizelo přes 3 000 lístků. O velkou pozornost si říká 4TET, tedy vokální kvarteto Jiřího Korna, Davida Uličníka, Jiřího Škorpíka a Dušana Kollára. Nově v programu festivalu najdeme i muzikál. Konkrétně to budou legendární Starci na chmelu.

Plánovaný 17. ročník bude mít Slavnostní i Osudové zahájení. Zahraje Moravská filharmonie Olomouc a houslista Jiří Vodička. „Věnovat se budeme třeba i 150. výročí narození Vítězslava Nováka. Velmi se těším do kostela Panny Marie na Chlumku v Luži, kam přijede hobojista Vilém Veverka a smyčcové kvarteto Ultimate W Band. Festival se taky dostává do Hrochova Týnce, kde vystoupí slovenské vokální okteto s Božidarou Turzonovovou,“ doplňuje Lenka Frídlová.

autor: Jakub Malý
Spustit audio

Související