Středeční Noční linka: Zlozvyky nás něco stojí...

15. leden 2020

Jaké zlozvyky máte vy? Jdou vám hodně do peněz? Je to kouření, kvalitní pití, kupování sladkostí, nakupování dárků nebo jiné? Je nějaký zlozvyk, kterého jste se snažili zbavit a jak to dopadlo?

Skoncovali jste s nějakým zlozvykem z finančních důvodů? A je nějaký zlozvyk, který si neodpustíte ať stojí, co stojí? Ztratili jste kvůli nějakému zlozvyku svého partnera, protože mu třeba vadilo, že příliš kouříte, nebo moc utrácíte za zbytečnosti? A pak jsou zlozvyky, které do peněz nejdou, ale hezké určitě nejsou - třeba takové okusování nehtů a podobně. I to může protějšek odradit.

Zlozvyky přijdou čechy na tisíce korun měsíčně. Je to hlavně kouření, konzumace alkoholu nebo sladkostí. Nejenže si ničíme zdraví, ale je to znát i v naší kapse. Hlavně lidem, kteří kouří, způsobí nákup cigaret za měsíc doslova vítr v peněžence.

Utrácíte i vy za své zlozvyky, děláte si radosti a jak to finančně zvládáte? Přišli jste kvůli nějakému svému zlozvyku o někoho blízkého? Zlozvyk byl zkrátka silnější?

Zeptá se vás moderátor Noční linky Karel Sladký. I přesto, že cigarety, alkohol nebo třeba sladkosti lezou do peněz, mnozí lidé se jich odmítají vzdát. A to i za cenu, že jim před výplatou dojdou peníze na jídlo.

A když se ze zlozvyku stane pořádná závislost, je problém na světě. Jak jste na tom se zlozvyky vy a k jakým se přiznáte?

O vašich zlozvycích si budete povídat v dnešní Noční lince s moderátorem Karlem Sladkým. Můžete mu k tématu už teď napsat přes tuto internetovou stránku nebo zatelefonujte přímo do studia po 23. hodině na číslo 731 800 900.

autor: kas
Spustit audio

Více z pořadu

E-shop Českého rozhlasu

Lidský faktor jsem znal jako knížku, ale teprve s rozhlasovým zpracováním jsem ho dokonale pochopil...

Robert Tamchyna, redaktor a moderátor Českého rozhlasu Dvojka

Lidský faktor

Lidský faktor

Koupit

Točili jsme zajímavý příběh. Osoby, které jsme hráli, se ocitaly ve vypjatých životních situacích, vzrušující práce pro herce a režiséra. Během dalšího měsíce jsme Jiří a já odehrané repliky svých rolí žili. Fantasmagorické situace posledního dílu příběhu se staly naší konkrétní každodenností. V srpnu Jiří Adamíra zemřel. Lidský faktor byla naše poslední společná práce.“ Hana Maciuchová