Tipy na víkend v Pardubickém kraji: buďte hercem nebo režisérem, zajděte na hmyzí výstavu

13. leden 2023

Kam o víkendu? Máme pro vás tipy na zajímavé výlety i akce. Přijďte si zalyžovat na Dolní Moravu, zúčastněte se výstavy hmyzu v Pardubicích nebo zajděte na festival do Základní umělecké školy v Chocni.

V Krajské knihovně v Pardubicích bude v sobotu od 10 hodin akce nazvaná Čarování s pohádkou. Děti od 4 do 7 let si tam budou moct zahrát na muzikoterapeutické a přírodní nástroje. Součástí programu bude také vyprávění pohádek a povídání o literatuře.

Na lyžích po manšestru

Na Dolní Moravě můžete v sobotu i v neděli vyrazit na lyže. Organizátoři spustí lanovku o hodinu dřív než obvykle, aby si účastníci mohli užít neporušenou vrstvu sněhu. Zájemci tak na sjezdovku můžou vyrazit už v 7:30.

Hmyzí výstava

V pardubickém ABC Klubu bude v sobotu výstava. Od 8 do 14 hodin tam uvidíte nejrůznější motýly, brouky a ostatní skupiny hmyzu. Jednotlivé hmyzí zástupce tam budete moct prodat, koupit nebo vyměnit. K dispozici bude také odborná literatura a entomologické potřeby.

Jak se žije v Nepálu?

Ve Skautském institutu zorganizovali na sobotu přednášku v Novém kostele v Litomyšli. Od 17 hodin tam uslyšíte o cestě po Nepálu a uvidíte fotky i různé předměty. O svých zážitcích bude vyprávět František Kovář a Petr Poslušný.

Home - Sklizeň pšenice v údolí Dades, Nepál (31°26' N - 6°01' W)

Vyrobte si klíčenku

V sobotu se v Hlinsku můžete zúčastnit tvořivé dílničky. V Centru Jana XXIII. budou účastníci od 9 do 14 hodin tvořit klíčenky a záložky do knih. Na dílničku můžete přijít kdykoliv v průběhu konání. 

Koncert i festival v Chocni

Koncert studentů konzervatoře bude v sobotu od 17 hodin v koncertním sále Základní umělecké školy Choceň. Těšit se můžete na hudební vystoupení tří pardubických studentů. Na housle zahraje Vojtěch Vávra a na klavír Veronika Syrková a Martina Plocková.

Zajímavý program bude v prostorách choceňské základní umělecké školy také v neděli. Od 15 do 20 hodin tam bude festival divadel, příběhů, poezie, hudby a obrazů inspirovaných životem severských národů. Přesný program je na webu školy. 

Na víkend hercem nebo režisérem

V pardubickém divadle Exil na tento víkend uspořádali workshop pro veřejnost s názvem Pět překážek. Zájemci o herectví nebo režii tak v pátek můžou přijít do divadla a během víkendu nacvičit krátké inscenace. Sraz zájemců je v pátek v 18 hodin v sále pod Machoňovou pasáží. Na představení se pak můžete přijít podívat v neděli od 19 hodin. Přihlášku i další informace najdete na stránkách divadla.

Spustit audio

Související